Рошан Ваджіфдар – Святослав Реріх

Рошан Ваджіфдар   Святослав Реріх

Більшу частину життя Святослав Миколайович провів у стародавній прекрасної Індії, куди вперше приїхала сім’я Реріхів в 1923 році. “Більшість моїх картин, як ви знаєте, присвячене Індії, тому що я живу в Індії, тому що я хотів відобразити життя Індії, те життя, яка мене особливо приваблювала і яка може бути мене вражала.”

Портрети були першим мальовничим захопленням Святослава Миколайовича: “…Я почав як портретист. Я любив людей. Вони мене завжди приваблювали. І так сталося, що в моєму мистецтві я висунув людину на перший план”.

Портретний живопис говорить про великий самобутній талант Реріха. “Коли я пишу портрет, мене головним чином цікавить характер людини, і я намагаюся писати портрети з тих людей, яких я знаю. Іноді прочитати характер людини досить просто, але все ж краще дізнатися, вивчити”,- розповідав художник.

У його портретах особливо добре видно чудова техніка малюнка; особи ретельно виписані в тонкій кольоро-тональної манері, а яскраві фарби фону повідомляють портретів виняткову декоративність і багатоплановість, доповнюють характеристику людини, дозволяють проникнути у світ його захоплень і звичок. Чином, який неодноразово надихав художника, була відома індійська танцівниця Рошан Ваджіфдар. Сучасники, які знали її, відзначали, що Рошан так само прекрасна душею, як досконала її краса.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)