Розбиваються хвилі – Клод Моне

Розбиваються хвилі   Клод МонеДата

Картина “Розбиваються хвилі” була написана Клодом Моне в 1881 році, вона є однією з найбільш драматичних творів художника, написаних на узбережжі. З води переглядають темні гострі шипи великих каменів, які лежать на дні і розрізаючих потужні хвилі. Все це за духом дуже близько до його коханої гравюрі “Велика хвиля в Канагаві”, виконаної відомим японським художником Кацусіка Хокусай. Моне хотів, щоб його роботи почали визнавати все більш елітні шари суспільства, також він хотів, щоб глядач відчув зв’язок його власної картини з японськими мотивами, так гаряче улюбленими йому.

Багато імпресіоністи і художники-реалісти того часу зобразили на своїх полотнах буквально кожен куточок нормандського узбережжя. Едуард Мане, знаменитий художник-мариніст 1860-х років, також був під впливом японської гравюри. Жан-Франсуа Мілле і Гюстав Курбе – одні із тих митців, які плідно проводили час на березі океану.

У 1880-ті роки Моне вибрав більш абстрактні режими, які втілюють спрямованість скель і приплив моря навколо вивітрених скель, це добре можна розглянути в картині “Етрета, Порт-Аваль”. У своїх “Розбиваються хвилях” 1881 року він наслідував приклад “Морський тиші” Курбе, в якій художник просто і розділив свою картину по горизонталі на море і небо – але картина Моне радикально відрізняється від неї. Гюстав Курбе підкреслив зміст моря – його світність, велику рецесію – в той час як в картинах прибою він зобразив вздибившиеся хвилі і їх прорив в піну.

Картина Моне дуже бентежить, що складаються з ряду сипучих вигнутих штрихів морські простори, пофарбовані грубими мазками фарби, тільки завдяки смузі рівних мазків виглядають горизонтальним ділянкою моря. Глядачеві може здатися, що ці абстрактні мазки створюють відчуття нескінченного руху хвиль і відблисків, похилої на них полуденним сонцем. Картина майже перекручує його затвердження чистій матеріальності середовища, але це суттєвість, яка може моментально переконати, що затверділа фарба виглядає рухомий і рідкої.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)