Розлука – Олексій Корзухін

Розлука   Олексій Корзухін

На своїй картині “Розлука” А. В. Корзухін зображує поміщицьку сім’ю. На передньому плані твори матір з сином руках. Він уже досить дорослий, щоб сидіти у матері на колінах, але вона його так посадила, тому що їм належить тривала розлука, і вона дуже за ним буде нудьгувати.

Мати дивиться на свого сина, і в її погляді читається хвилювання й тривога, вона не хоче його відпускати, але при цьому розуміє необхідність цієї дії. Правою рукою вона стискає хустку, очевидно, щоб витирати накочуються сльози. Вказівний палець руки піднято вгору, можна припустити, що в цей момент вона дає останні настанови синові.

Жінка одягнена в рожевий смугастий костюм, поділ спідниці якого легко приховує її ноги. Хлопчик прислухається до маминих порад, але погляд його спрямований повз неї. Схоже, він не сильно переживає через те, що їм доведеться розлучитися. Він одягнений у довге чорне пальто, темні штани, і лаковані туфлі. У руках хлопчик тримає свою кашкет. За спиною у нього видно похідний ранець. Стіл, за яким вони сидять, покритий білосніжною скатертиною. На столі стоїть чайний набір і самовар з заварником althaus.

По інший бік столу на червоному дивані сидить різьбленому офіцер – тато хлопчика. Він уважно стежить за сценою прощання, немов бажаючи теж що-небудь додати синові від себе. Він не єдиний спостерігач, ззаду матері стоїть бабуся, яка, судячи з того, що вона теж одягнена і тримає в руках свою сумку, їде разом з онуком. На стіні висять два портрети в фігурних рамках. Поряд з офіцером знаходиться стілець, на якому лежить недочитана їм газета і тростина.

Автор виконав свою картину в досить спокійних тонах, що відповідає зображеному сюжету.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)