Розп’яття – Андреа Мантенья

Розпяття   Андреа Мантенья

Андреа Мантенья, як багато художники свого часу, захоплювався Античністю, але цікавив його, в першу чергу, Стародавній Рим, ніж Греція. Саме тому його картини і розписи відрізнялися монументальністю і скульптурної строгістю.

Яскравий тому приклад “Розп’яття”, яке було колись частиною вівтаря веронской церкви Сан-Дзено. І герої картини – мученики на хрестах і оплакували їх люди, і пейзаж представляються нам ніби суворими, навіть кам’яними.

Композиція побудована по рівним лініям. Вертикальні хрести, лінії кам’яних плит, провідних до чітким горах правильної геометричної форми, відтіняють групки людей. Від цієї симетрії вони здаються глядачам ще сиротливее і розпач серед усього жаху відбувається. Деякі критики звинувачують Мантенья в деякому сліпому слідуванні ідеальним формам, чому його творіння позбавляються емоцій і почуттів, однак, у цьому випадку прийом живописця тільки додав драматизму при відтворенні знаменитого сюжету.

В кінці XVIII століття за наказом Наполеона вівтар був розпиляний і вивезений до Франції, де зараз і знаходиться. Поки оригінал зберігається в Луврі, в Сан-Дзено його заміщує копія розпису Мантенья.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)