Розп’яття – Пабло Пікассо

Розпяття   Пабло Пікассо

У 1930 році Пікассо написав неочікувану для його творчості картину на євангельську тему – “Розп’яття”, яке вважається етапним кроком на шляху від першого зразка сюрреалізму – полотна “Три танцюриста” до знаменитої “Герніці” . Твір сюжетно: в жахливо деформованих фігур впізнавані всі учасники неодноразово відтворюється художниками всіх часів і народів євангельської історії.

Один з унікальних моментів композиції – використання різного масштабу для фігур. Значимість персонажів для подій, що відбуваються Пікассо підкреслює розмірами: розп’ятий Ісус Христос і ледь вгадуються в різких контурів і колірних площинах Богоматір Марія Магдалина великі, трохи менше – скинуті з хрестів тіла розбійників і солдати, що грають в карти плащ страченого.

Мініатюрні фігурки – це людина, приколачивающий руку Христа до перекладини і вершник, тикающий списом у пригвожденное тіло. Драматично зламані персонажі “Розп’яття” передбачають аффектированних героїв “Герніки”. Сюрреалістична інтерпретація сюжету може трактуватися як богохульство, хоча звернення атеїста Пікассо до релігійної тематики – відображення його роздумів про те, що відбувається в світі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Розп’яття – Пабло Пікассо.