Розп’яття – Ренато Гуттузо

Розпяття   Ренато Гуттузо

Ренато Гуттузо належить до числа найбільших майстрів XX ст. Зазвичай його ім’я пов’язують з напрямком неореалізму в образотворчому мистецтві. Художник народився в Багерии поблизу Палермо. Перші навички в мистецтві він отримав у майстерні ремісника, який займався розписом возів.

У 1938 Гуттузо став засновником журналу “Корренте” і однойменної групи художників-антифашистів. Боротьба з фашизмом посіла важливе місце в житті і творчості художника. У 1946 Гуттузо виступив ініціатором створення “Нового фронту мистецтва”, об’єднав художників-антифашистів різних творчих напрямків.

Художня манера і світогляд Гуттузо формувалися під сильним впливом експресіонізму, близького темпераментному характеру художника, а також у результаті вивчення мистецтва Пікассо, кубізму, творів таких великих майстрів XIX ст., як Делакруа, Гойї, Жеріко, Дом’є.

Картина “Розп’яття” відноситься до числа найбільш відомих творів художника. Майстер невипадково в той момент звернувся до цієї теми і вибрав саме таке рішення сюжету, яке проецировал на сучасні події, пов’язані із затвердженням фашистського диктату в Європі. Інші відомі твори: “Втеча з Етни”. 1939. Національна галерея сучасного мистецтва, Рим; “Битва біля мосту Аммиральо”. 1951-1952. Бібліотека Фильтринелли, Мілан.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)