Розп’яття – Сальвадор Далі

Розпяття   Сальвадор Далі

Живопис іспанського художника-сюрреаліста Сальвадора Далі сповнена снів і “бачень”, але багато чого в його мистецтві йшло від розуму, наприклад ідея зобразити у представленій картині розгортку Гіперкуба замість хреста.

Таким чином художник зіштовхує чітку геометричну форму і страждання Христа, підкреслення його вигнутим тілом випирає з грудною кліткою. Це породжує особливу напругу, яким наповнений полотно. Так Дали ніби дає зрозуміти, що Бога розпинають бездушність і холодність світу.

У цьому творі Дали продовжує традицію класичної західноєвропейської живопису, коли в картинах на євангельські сюжети зображували конкретних людей, сучасників художника. Тут на розп’ятого Христа дивиться Гала, дружина і муза Дали. Але вона не просто належить перед Розп’яттям, а споглядає його. Воно представляється її внутрішнього погляду, це її бачення.

У полотні “Розп’яття, або Гиперкубическое тіло”, написаному Дали на батьківщині після повернення з Америки, знайшов своє відображення іспанська релігійний темперамент – пристрасний і часом екстатичний.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Розп’яття – Сальвадор Далі.