Розпису плафона Ісаакіївського собору – Карл Брюллов

Розпису плафона Ісаакіївського собору   Карл Брюллов

У 1843 році Брюллову запропонували взяти участь у розписі Ісаакіївського собору. Він тут же погодився і з натхненням взявся за справу.

До роботи залучили багатьох художників, але Брюллову дісталися найвідповідальніші ділянки – купол, фігури чотирьох євангелістів на парусах, дванадцяти апостолів у барабані, кілька великих композицій на аттику. Брюллов хотів розписувати собор у традиційній техніці фрески, але архітектор А. Монферрана наполіг на олійного живопису, мотивуючи це тим, що фреска не зможе протистояти сирому петербурзькому клімату.

Час підтвердив правоту Брюллова – олійний розпис швидко прийшла в непридатність, і на початку XX століття її замінили мозаїкою, створеної на основі брюлловська ескізів і збережених фрагментів – ескізи розпису плафона Ісаакіївського собору і голови апостола. Чотири роки свого життя присвятив Брюллов роботі в соборі – розписуючи купол в 1847 році, художник сильно застудився і зліг на довгі місяці, лікарі побоювалися за його життя. Завершував розпис за ескізами Брюллова П. Басін.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Розпису плафона Ісаакіївського собору – Карл Брюллов.