Розсудливість – Пітер Брейгель

Розсудливість   Пітер Брейгель

Текст латинською мовою під гравюрою “Розсудливість” говорить: “Якщо хочеш бути розумним, будь завбачливим на майбутнє, продумай в душі, що може статися”.

Жінка, що стоїть на тонких поперечинах приставних сходів, символізує Розсудливість. Головна риса Розсудливості – передбачливість, тому вона спирається на труну. Сито, прикрашає її голову, допомагає відокремлювати зерна від плевел.

Передбачливість прагнуть проявити і учасники семи сцен, що розігруються навколо і символізують ремесла. Але так чи благоразумна їх передбачливість? Черниця, готує їжу, зайнята лише тим, щоб залити вогонь. Хворий дбає не про спасіння душі й останньому причасті, а про думку, яка висловить доктор, досліджує склянку з сечею. Праворуч – сімейство, яке займається засолкою м’яса на зиму, а серед дорослих – хлопчик, який ховає монетку в надкусанную грушу.

У центрі двоє, так і не вирішили одвічну проблему, що краще носити гроші при собі або зберігати в скрині, витрачати їх або берегти? Багато займаються підготовкою до зими – запасають хмиз, ремонтують захирілий будинок, стригали тягнуть тюки з вовною. Вдалині пливе човен з вантажем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Розсудливість – Пітер Брейгель.