Рубенс, його дружина і син – Пітер Рубенс

Рубенс, його дружина і син   Пітер Рубенс

Написана картина в період пізнього творчості автора, за рік до смерті. Робота має особливо трепетну біографію, враховуючи те, що Олена Фурман, друга дружина Рубенса, була набагато молодша за чоловіка і скрасила його останні роки у всіх сенсах слова всеосяжного “життя”. Вона часто відображалася чоловіком в полотнах на біблійні та історичні теми, як модель і об’єкт бездоганною гармонії і жіночності.

Сім’я написана досить крупно, майже не залишаючи місця шматочку прекрасного пейзажу. Рубенс об’єднав портрет з частиною інтер’єру, де розташувалися пишний рожевий кущ і гіпсовий бюст. Картина написана в досить темних тонах і побудована на контрасті світла і тіні. Такий прийом, запозичений в Нього, наділив образи особливою виразністю і об’ємом. У сучасника викликає інтерес не стільки глибина листи Пауля Рубенса, скільки увага до дрібниць, до таких, як одяг персонажів, динаміка їх рухів, живий настрій і момент життя, буденний і не постановочний.

Родина Рубенсом “дихає” щастям і ідилією. Звичайно, кисть не в силах передати справжнє настрій подружжя, однак варто задовольнятися їх образами тут і зараз. Особи героїв спокійні, наділені світлою радістю. І Пауль, і Олена написані в момент гри з сином. Хлопчик одягнений химерно по сьогоднішніх часах. Його сукні підв’язано мотузкою, з-під поли виглядають маленькі ніжки. Тодішня головний убір оздоблює кругле задоволене личко. Малюк тягнеться до мами, яка “тримає” його на шкіряній мотузці.

Не можна сказати, що Олена гарна, проте її чисте обличчя, здоровий рум’янець, розпатлане волосся викликають трепет і захоплення тим єством, яким обдарувала її природа.

Сам автор писав себе без прикрас. Тут Рубенс виявився істинним реалістом. Можна побачити, яким художник був у колі своєї сім’ї. Зверніть увагу на те, як сплелися руки Пауля і Олени, наскільки їх дбайливі дотики, тендітні зап’ястя, наскільки добрий погляд самого художника. І слово “ідилія” тут настільки ж доречно, скільки правдива насолода і любов в очах великого живописця і гідного чоловіка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)