Рубка лісу – Іван Шишкін

Рубка лісу   Іван Шишкін

І. в. Шишкін – визнаний майстер у змалюванні пейзажів. Ми маємо можливість милуватися російської природою, дивлячись на його прекрасні картини. На картині “Рубка лісу” ми бачимо змішаний ліс, природа якого унікальна. Таку природу ми можемо зустріти і в середній смузі, і в північних широтах.

Небо Шишкін намалював ніжного, блакитно-блакитного кольору. А для відображення особливостей дерев він вибрав численні відтінки зеленого кольору. Автор дозволяє нам милуватися не тільки хвойними деревами, але і березами. Вони так улюблені всіма художниками, поетами! Художник постарався максимально точно показати породу дерев, їх вік, який можна прочитати по кільцям на зрубі. Картина буквально наповнена деревним, хвойним ароматом.

На цій картині Шишкін показав лісову галявину. Крізь розлогі ялини пробираються сонячні промені. Сосни намальовані могутніми, величними. Дивно точно Шишкін помітив відтінок моху на деревах. Він показаний насиченим, глибоким зеленим кольором. А по своїй структурі нагадує оксамит.

Загальну гармонію порушує лише спиляне дерево, яке художник зобразив у центрі картини. Вдалині ми бачимо працюючих людей, які продовжують пиляти і інші дерева, роблячи заготовки. Після їх роботи картина галявини повністю зміниться, нові дерева виростуть вже не скоро. Але це обов’язково відбудеться, адже повністю людина ніколи не зможе підпорядкувати собі природу. Ми можемо лише з вдячністю користуватися її багатствами, не забуваючи про її доброту.

Я дуже радий, що в Росії є такі красиві місця, що дозволяють зануритися в царство природи і насолоджуватися ним, забувши про міську метушню. Я думаю, що це твір зайвий раз змушує нас замислитися про те, наскільки важливо любити і берегти природу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)