Руки захищають його – Білл Стоунхэм

Руки захищають його   Білл Стоунхэм

Ця картина з’явилася в 1972 році завдяки таланту художника Білла Стоунхэма. Білл стверджував, що основою для твору послужила його власна фотографія, де він був сфотографований у п’ятирічному віці, знайдена в чиказькому будинку, де він жив у той час.

За твердженням художника, двері на полотні символізує якусь лінію між реальним світом і світом снів, а лялька – провідник, який зможе провести хлопчика в той світ. Руки за дверима представляють альтернативні життя або можливості. Хто ця дівчинка на фотографії? Він вже не пам’ятав.

Вперше картина була показана власнику і мистецтвознавцю Лос-Анжелес Таймс, який після цього помер. Може бути, це було збігом обставин, а може, й ні.

На виставці картина Стоунхэма, названа ним “Hands Resist Him” , справив неоднозначне враження. Деякі відвідувачі дивилися на неї досить байдуже. Інші починали битися в істериці, плакати, дехто навіть втрачав свідомість. Вже на наступний день адміністрація виставки вивісила оголошення: “Людям зі слабкою психікою дивитися не рекомендується”. Закінчилося тим, що картину придбав відомий у той час актор Джон Марлі. В його будинку вона і провисіла до самої смерті в 1984 році.

Судячи з усього, родичі покійного не оцінили по достоїнству дісталася їм спадок – через деякий час картина була знайдена на звалищі грали там дітьми. Дівчинка, що виявила це твір мистецтва, принесла його додому і сховала в своїй спальні. Але вже в першу ніч вона примчала з плачем в кімнату до батьків, кричачи, що “діти б’ються на картинці”.

Її батько зацікавився полотном настільки, що на наступну ніч встановив навпроти картини відеокамеру з датчиком включення, що реагує на рух. За ніч камера включалася кілька разів, але відзняти нічого не вдалося.

Картина була виставлена на інтернет-аукціон eBay. Незабаром на поштові адреси адміністраторів eBay стали надходити тривожні листи зі скаргами на погіршення самопочуття, втрату свідомості і навіть серцеві напади. На eBay стояло попередження, але народ, як відомо, цікавий, і багато знехтували попередженням.

Картина була продана за 1025 USD, початкова ціна становила 199 USD. Сторінку з картиною відвідали понад 30000 разів, але в основному просто заради інтересу. Її купив Кім Сміт, який проживав у маленькому містечку недалеко від Чикаго. Він якраз підшукував що-небудь для своєї щойно відремонтованій художньої галереї на просторах інету. Коли він наткнувся на “Hands Resist Him”, то спочатку подумав, що її намалювали в сорокових роках, і вона прекрасно підійде для нього в якості експоната.

Це було б кінцем історії, але листи стали приходити тепер на адресу Сміта. Багато з них були, як і раніше, з розповідями про погане самопочуття після перегляду картини, але були і ті хто писав про зло, исходившем від неї. Інші вимагали просто спалити її. Йому запропонували послуги навіть Ед і Лоррэйн Уоррена, відомі як виганяли демонів в Амитвильском будинку в 1979 році. Деякі навіть згадували відоме вбивство Сатилло в лісових пагорбах штату Каліфорнія. Привиди двох дітей, як кажуть, часто відвідують будинок на пагорбах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)