Рух у просторі – Михайло Матюшин

Рух у просторі   Михайло Матюшин

Михайло Матюшин був не тільки чудовим художником, але і глибоким теоретиком образотворчого мистецтва. Перебуваючи в постійному пошуку нового втілення творчих ідей, він проводив нескінченні експерименти в живопису, домагаючись прояви на полотні унікального способу натури. За задумом Матюшина, людський очей повинен бачити зображення як ціле, не дроблячи його на складові частини. Лише цілісність має сенс. Таким чином художнику вдалося створити єдиний образ світу, гармонія якого досягається злиттям зору і слуху, думки і дотику.

Картина “Рух у просторі” є однією з головних робіт художника, де принципи побудованої ним теорії знайшли своє яскраве відображення.

Полотно не здивує глядача складним сюжетом і постановкою образів, пластичністю форм і незвичними ракурсами. Всього тут просто немає. На картині зображені діагональні різнокольорові смуги, що проходять від нижнього лівого кута до верхнього правого. Цю “веселку” відтіняє скромний фон полотна, виконаний в нейтральному блідо-сірому кольорі. Тони смуг підібрані так, що, взаємодіючи один з одним, вони наповнюють картину просторовим відчуттям і роблять площинне зображення об’ємним. Кольорові смуги, об’єднані загальним поривом, рухаються до визначеною, ясною тільки їм мети, і, здається, ось-ось вирвуться за межі полотна.

Багатобарвність картини не ріже очі. Спираючись на положення теорії і вчення про взаємодію 3-х кольорів, художнику вдалося створити досить гармонійний образ. Написаний на нейтральному тлі головний колір, при сприйнятті його людським оком, створює навколо себе другий, контрастний собі, колір. Потім вони створюють третій додатковий тон.

Незважаючи на уявну простоту і невигадливість роботи, ця картина, поряд з супрематистскими творами К. Малевича, становить колір російського авангардного мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)