Руїни колізею – Томас Коул

Руїни колізею   Томас Коул

Колізей або амфітеатр Флавіїв – амфітеатр, одна з найбільших арен, пам’ятник архітектури Стародавнього Риму. Будівництво велося на протягом 8 років, у 72 – 80 роках як колективне споруда імператорів династії Флавіїв. Знаходиться в Римі, в улоговині між Эсквилинским, Палатінським і Целиевским горбами, на тому місці, де був ставок, що відносився до Золотого Будинку Нерона.

Будівництво амфітеатру було розпочато імператором Веспасіаном після його перемог в Юдеї. Будівництво було завершено в 80 році сином останнього – імператором Титом. Довгий час Колізей був для жителів Рима і приїжджих головним місцем розважальних видовищ, таких, як бої гладіаторів, звірині цькування, морські битви. При імператорі Макрине він сильно постраждав від пожежі, але був реставрований за указом Александра Севера.

У році 248 імператор Філіпп ще святкував в ньому з великими виставами тисячоліття існування Риму. Гонорій в 405 році заборонив гладіаторські битви як незгодні з духом християнства, виявився після Костянтина Великого пануючою релігією римської імперії; проте, звірині цькування продовжували відбуватися в Колізеї до смерті Теодоріха Великого. Після цього для амфітеатру Флавіїв настали сумні часи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)