Руїни храму Нептуна в Пестумі – Джованні Піранезі

Руїни храму Нептуна в Пестумі   Джованні Піранезі

Нерідко творчість Джованні Піранезі, одного з найвідоміших італійських граверів, розглядають як певний підсумок розвитку венеціанської культури, у ньому поєднувалися тенденції класицизму і романтизму. У 1756 художник випустив серію “Римські старовини”, яка справила значний вплив на становлення стилю ампір у Франції.

Майстер працював у Римі, Венеції, Неаполі. Він створив величезну кількість гравюр, які легко впізнати за характерною для Піранезі манері: потужному, соковитому штрихові, вмінню створити оксамитові тіні, показати силу світла і глибину простору, монументального трактування композиції, грандіозністю образів.

Справжню славу принесли Піранезі “архітектурні фантазії” і “античні руїни”, які він поєднав у серії видів, підпорядкованих одній темі. “Руїни храму Нептуна в Пестумі” – один з таких листів, в якому в характерній для Піранезі манері з’єднуються достовірний вигляд з вигаданими деталями, додають архітектурного пейзажу романтичність.

Роботи Піранезі відрізняються різноманітністю штрихування, дивним досконалістю граверного майстерності, що дозволяє передавати півтони, ефекти освітлення, у тому числі сонячні відблиски на каменях, а також створювати ілюзію грандіозного простору.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Руїни храму Нептуна в Пестумі – Джованні Піранезі.