Сад Гесперід – Фредерік Лейтон

Сад Гесперід   Фредерік Лейтон

“Сад Гесперід” – мабуть, одна з найбільш відомих міфологічних картин Лейтона. Три Гесперіди, згідно давньогрецького міфу, охороняли яблуню з золотими яблуками, належить богині Гері. Яблуня росла в чарівному саду на краю світу – там, де закінчувала свій щоденний шлях небесна колісниця Сонця. Гесперіди символізували барви заходу. Про це говорять їхні імена – Геспера, Эгла і Эритея.

Нести службу Гесперід допомагав дракон на ім’я Ладон, зображений Лейтоном у вигляді змія. Художники-академісти часто робили героями своїх полотен міфологічних персонажів. Але Лейтон трактує міф про Гесперидах, швидше, як символіст. Академісти звичайно звертали свою увагу на кульмінаційний момент міфу – викрадення золотих яблук Гераклом. Зовсім іншу картину пропонує увазі глядача Лейтон. Навіть і натяку на драматичні події немає в цьому полотні.

Ми бачимо перед собою прекрасний сад, відчуваємо теплий подих вітру, напоєне ароматами квітів. На всьому – легкий наліт декадансу. Пози Гесперід томни і чуттєві. Здається, що вони наче скуті негой, що здійснити будь-який рух їм не під силу. Тіло однієї з Гесперід обвиває змій. Але ця деталь зовсім не лякає, навпаки, вона повідомляє, сцені ще велику чуттєвість.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сад Гесперід – Фредерік Лейтон.