Сад в Аржантеї (Гергини) – Клод Моне

Сад в Аржантеї (Гергини)   Клод Моне

“Сад в Аржантеї” увійшов в число тих полотен Клода Моне, що називають “найбільш відомими”. Період написання картини збігся з переїздом художника в село Аржантей біля правого берега річки Сени. Це було популярне містечко у парижан для вечірніх та пообідніх прогулянок. Представлений полотно належить до ряду пленерних робіт Моне. Воно передало ту терпку сухість і хрустку структуру в’янучих рослин, які притаманні пізньої осені.

Маленький будиночок потопає в пожухлої листю і ховає кремову побілку в сирому тумані. Він затишний, смішно складний і виглядає абсолютно спустошеним. Розбавляє осінню бліду смуток маса червоних квітучих головок осінніх квітів. Це жоржини – осінні довгожителі. Вони схилили довгі стебла під вагою квіток. Жовті, білі, червоні, пурпурні – справжній калейдоскоп теплий фарб.

Робота виглядає привітною, не дивлячись на уявну вогкість. Завдяки ніжній текстурі листи і теплій колірній палітрі сюжет гріє душу, і погляд. Моне вдалося передати цей настрій природи, втрачає свою зелень і вологу. Мало сонця, мало світла, мало сухості. Зате автор “застав” свою осінь в момент благодатного цвітіння жоржин і метаморфоз навколишньої природи. Ще немає оголених гілок, крони ось-ось стали покриватися іржею, трава строкатим зелено-рудим далматинцем стелиться по землі…

Композиція малюнка “Саду” побудована по діагоналі, що розділяє далекий і перший плани. Перший, він же – головний, найбільш насичений дрібними густими деталями. Задній фон здається більш порожнім, але завдяки великим деталей урівноважений з іншою частиною картини. Діагональна побудова композиції часто використовується Моне в роботах, також як і квіткова тематика в його пейзажах. Сад в селі Аржантей – один з трьох, яким присвячував Моне свої творіння. Варто відзначити, що своїм оранжерей і садам художник приділяв не менше уваги, ніж художній творчості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)