Салон на вулиці Мулен – Анрі де Тулуз-Лотрек

Салон на вулиці Мулен   Анрі де Тулуз Лотрек

“Салон на вулиці Мулен” – чергова робота, приоткривающая двері у світ занепалого суспільства, яка не засуджує його засад, але і не ідеалізує образ життя його мешканців. Лотрека не займали питання моралі, і з “жрицями кохання” він спілкувався як з звичайними подругами. Зовсім інші почуття переповнювали художника, коли він стикався з чоловіками, які купували любов у тих жінок: в будинку терпимості у цих людей була одна особа, але з виходом із закладу, їх вигляд кардинально змінювався, набуваючи рис благопристойності і вишуканого поведінки.

По виробленому стилю, композиція створена як звичайний, випадково підглянутий епізод з життя публічного будинку, де персонал сидить в очікуванні клієнта, причому сцена відрізняється звичною буденністю. Духовне життя в очах деяких жінок вже згасла, але збереглися і ті, для кого це заняття приносить страждання і щоденну душевну біль. Мадам, поджавшая під себе ногу – повія Мірей, найбільше зазнавала симпатії до Лотрека.

Робота вважається найбільш продуманою з серії картин, присвячених побуті закладів подібного роду. Полотно відрізняє багата колірна гамма, і при її створенні він виконав безліч попередніх начерків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Салон на вулиці Мулен – Анрі де Тулуз-Лотрек.