Самогубство Саула – Пітер Брейгель

Самогубство Саула   Пітер Брейгель

Картина “Самогубство Саула”, імовірно, була написана в Антверпені, оскільки Пітер Брейгель проживав у цьому місті з 1556 року, поки не переїхав з родиною до Брюсселя в 1563 році.

Разом з “Вавилонською вежею” і “Падінням Ікара”, “Самогубство Саула” було частиною серії картин біблійних сюжетів, у яких гудилася гординя. Як і більшість його сучасників, художник зображує давніх филистимлян в образі середньовічних воїнів зі зброєю, невідповідним епохи стародавнього Ізраїлю.

Зображуючи незліченна кількість солдатів, Пітер Брейгель надає драматизм ситуації і підкреслює безвихідність для царя Саула. Тому, саме військо філістимлян займає домінуюче положення в сюжеті картини, а царя Саула і його зброєносцеві відведена лише мала частина простору в лівому нижньому. Наслідуючи картині Альберта Альтдорфера “Битва Олександра при Иссе” , автор використовує ту ж манеру передачі події видом зверху, зображуючи ще набагато вище. Велику увагу було відведено передачі найдрібніших деталей, таких, як частини зброї та споруди на задньому плані.

Саул був першим царем ізраїльського народу і полководцем ізраїльського війська. Він був обраний Богом на царство і помазаний пророком Самуїлом. Під час свого правління у всьому слухався волі Бога і вів низку воєн з моавами, аммонами, идумейянами і филистимлянами.

Поступово, посварившись з пророком Самуїлом і відходячи від заповідей Бога, Саул позбавляється святого заступництва і впадає в затьмарення розуму. Під час вирішальної битви у гори Гелвуйской він закликає про допомогу у Бога, але останній відкидає його і ізраїльські вояки зазнають нищівної поразки.

Саул, будучи пораненим стрілами, звертається до своєму зброєносцеві з проханням убити його, щоб не потрапити в полон до филистимлянам. Однак, його прохання не було виконано, і цар здійснює самогубство, проткнув себе мечем.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)