Самсон вбиває лева – Альбрехт Дюрер

Самсон вбиває лева   Альбрехт Дюрер

Гравюра “Самсон вбиває лева”. Тут передані міць, гнів, небезпека, сильні рухи тіла, в яких виражаються сильні рухи душі. Дюрер перечитав в “Книзі суддів” місце, де говориться про зустріч Самсона з левом: “І пішов Самсон з батьком своїм і мати його до Тімни, і коли підходили до виноградників фимнафским, ось молодий лев, рикая, йде йому назустріч. І зійшов на нього Дух Господній, і він розірвав того левчука, як розривають ягня…” .

На гравюрі силач осідлав лева, змусив його впасти па передні лапи і могутніми руками роздирає його пащу. Самсон схожий на Геркулеса. У нього інша поза, але такі ж роздуті м’язи, такі ж голі ноги у сандалях, бородате обличчя такого ж складу.

Невже Дюрер не помітив подібності, а помітивши, не зміг уникнути? Міг, не хотів. Воно не випадковість. Згодом Дюрер буде роздумувати в одному з своїх теоретичних трактатів, що образи стародавнього мистецтва слід перетворювати в біблійні персонажі; наприклад, робити з Геркулесу Самсона. Думка ця виникла у нього тоді, коли він працював над цими двома гравюрами. Вони, до речі сказати, однакового розміру, немов призначені для того, щоб продавати їх парою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Самсон вбиває лева – Альбрехт Дюрер.