Самсон загадує загадку за весільним столом – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Самсон загадує загадку за весільним столом   Рембрандт Харменс Ван Рейн

Самсон любив бродити по країні і одного разу потрапив у місто Фимнаф. Там він без пам’яті закохався в ставну филистимлянку і побажав на ній одружитися. Він бігом примчав додому і попросив батьків посвататися до його коханої. Старики від жаху схопилися за голову: син і так завдав їм чимало горя, а тепер на додачу до всього надумав одружитися з іноземкою, дочки филистимлянина. Самсон, однак, стояв на своєму. Батькам нічого не залишалося робити – важко зітхнувши, вони підкорилися примхи навіженого сина.

Самсон став нареченим і з тих пір часто відвідував в гості до батьків нареченої. Одного разу, коли Самсон бадьоро крокував стежкою поміж виноградників, йому загородив дорогу молодий рикаючий лев. Силач розірвав лева на шматки і як ні в чому не бувало пішов у Фимнаф, нікому не розповівши про свою пригоду. Повертаючись додому, він з подивом побачив, що у пащі вбитого лева гніздиться рій бджіл і вже скупчилося багато меду. Самсон приніс стільники батькам, не сказавши ні слова, де він їх взяв.

У Тімні сватання пройшло благополучно, був великий бенкет, всі вітали нареченого і наречену, призначили день весілля. За филистимлянскому звичаєм весільне свято триває сім днів. На бенкеті батьки нареченої, побоюючись незвичайної сили Самсона, приставили до нього в ролі шлюбних дружків тридцять молодих сильних филистимлян. Самсон, з усмішкою дивлячись на “стражників” запропонував їм розгадати загадку. Розгадати її треба було до кінця весілля, на сьомий день. Загадка звучала так: “З їдячого вийшло їстивне, а з сильного вийшло солодке”. Звичайно, ніхто не міг розгадати цієї загадки, оскільки ніхто не знав, що мова йде про бджіл, куштуватимуть нектар, про мед і про сильному львові.

При цьому Самсон виставив умови: якщо вона буде розгадана, вони отримають 30 сорочок стільки ж верхнього сукні, а якщо ні – вони розплатяться з ним так само. Огорошенние филистимляни думали три дні над цією дивною загадкою. Зневірившись, вони пішли до його молодій дружині і пригрозили, що якщо вона не виведает у чоловіка відповідь загадки, вони спалять і їх самих, і будинок її батька. Дуже вже не хотілося филистимлянам виплачувати Самсону багатий куш.

Хитрістю і ласкою дружина вивідала у чоловіка відповідь на загадку, і на наступний день филистимляни дали вірну відповідь. Розгніваному Самсону нічого було робити, як віддати вказаний борг, а батьки його були дуже бідні. Тоді він убив 30 филистимлян і їх одяг віддав в якості боргу. Сам же Самсон, розуміючи, що видала його дружина, грюкнув дверима і пішов знову до своїх батьків.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Самсон загадує загадку за весільним столом – Рембрандт Харменс Ван Рейн.