Сара Малкольм – Вільям Хогарт

Сара Малкольм   Вільям Хогарт

Хогарт прославився виключно завдяки сатиричним сценок, але в його роботах є і трагічні нотки. Художник володів даром відчувати настрої публіки і обирав сюжети, які можуть схвилювати її. А публіку у всі часи приваблювало те, що пов’язано з кримінальним світом. І Хогарт написав цілий ряд картин, закарбувавши знаменитих злочинців того часу.

Найбільш відомою є картина “Сара Малкольм”. Цю молоду ірландка засудили до смерті за вбивство трьох людей. Жінку вважали однією з найжорстокіших злочинниць. Після її страти цікаві платили гроші за те, щоб в морзі поглянути на її труп, знятий з шибениці. За два дні до смерті Сари Малкольм Хогарт і Торнхілл відвідали її в тюремній камері і зробили портретні начерки. Пізніше Хогарт виготовив дешеві, коштували всього шість пенсів, гравюри із зображенням цієї жінки, а оригінал зберігав у себе, поки це полотно не придбав Орейс Уолпол, автор першого роману жахів.

Хогарт також з успіхом розпродав гравюри з портретом лорда Ловата, якому відрубали голову після того, як його звинуватили у державній зраді. Добре продавалися дешеві гравюри з портретами злочинців принесли художнику понад 300 фунтів стерлінгів, тобто набагато більше, ніж він отримував за живописні картини

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)