Саскія (Флора) – Рембрандт Харменс Ван Рейн

Саскія (Флора)   Рембрандт Харменс Ван Рейн

У 1633 році Саскія ван Ейленбюрх стала нареченою Рембрандта ван Рейна. Чарівний портрет юної Саскії в наряді Флори є німим, але красномовним свідком цієї “пори весни і кохання” геніального живописця.

Задумливий, але, безсумнівно, щасливе обличчя дівчини цілком відповідає почуттям нареченої. Вона тепер не жваве дитя, безтурботно дивиться на Божий світ. Перед нею серйозна задача: вона обрала новий шлях і багато-багато доводиться їй передумати і перечувствовать, перш ніж вона вступить у доросле життя. Повиті квітами головний убір і жезл, безумовно, вказують на Флору, давньоримську богиню весни. Наряд богині написаний з дивним майстерністю, але справжня велич таланту Рембрандта проявляється у вираженні ніжності, яке художник надав її особі.

Улюблена дружина внесла в самотнє житло скромного художника світло щастя і серцевого достатку. Рембрандт любив прикрашати Саскію в оксамит, шовк та парчу, за звичаєм того часу, обсипав діамантами і перлами, з любов’ю спостерігаючи, як виграє її чарівне, молоде обличчя від блискучого наряду, як свіжий колір його ефектно виділяється на темному тлі вишневого оксамиту, який матовою білизною відливає перлова нитка, що в’ється серед золотистих волосся.

Саскія була не тільки генієм-натхненником чоловіка, його втіхою серед невдач і клопотів, але виявилася ще й чудовою моделлю. Рембрандт багато раз зображував її: квітучу і веселу, елегантно одягненого – як на дрезденському портреті, манірну і підтягнуту – як на офіційному портреті з Кассельского музею, або ж у вбранні Флори – особливо улюблений в той час сюжет, тричі втілений Рембрандтом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Саскія (Флора) – Рембрандт Харменс Ван Рейн.