Сатир в будинку селян – Якоб Йорданс

Сатир в будинку селян   Якоб Йорданс

Картина фламандського художника Якоба Йорданса “Сатир в будинку селян”. Розмір картини 194,5 x 203,5 см, полотно, масло. Це полотно є твором початку зрілого періоду творчості художника. Інша назва цієї картини Якоба Йорданса “Сатир в гостях у селянина”.

У 20-30-ті роки 17 століття, роки розквіту творчості художника, Йорданс пише міфологічні та алегоричні полотна і композиції, які незмінно трактуються живописцем як жанрові сцени.

Тема картини про сатиру, розмовляючих з селянином у його будинку, написаній на сюжет байки Езопа, втілена художником в цілій серії полотен, що зберігаються нині в музеях Будапешта, Брюсселя, Касселя, Москви і Мюнхена. Немолодий сатир, запрошений в гості на селянську трапезу, здивований незрозумілою нерозумною людей – поведінкою селянина, який дме на те юшку, намагаючись її охолодити, то на руки, щоб їх зігріти.

І селянин, і сатир – діти єдиної природи – скупчилися навколо невеликого столу, їх важкі тіла, червонощокі особи, грубі ступні ніг, побутові предмети в селянській хатині передані художником на картині “Сатир в будинку селян” з прекрасною пластичної осязательностью і неперевершеною точністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)