Сцена біля залізниці – Василь Перов

Сцена біля залізниці   Василь Перов

Після появи в Росії, залізниця довгий час була дивом для народу. Ось і тут автор пропонує нам звичайну для того часу сцену: селяни приїхали подивитися на технічне диво. Головні герої стовпилися перед шляхами, побачене їх вразило.

Групу селян можна розділити на дві частини: пара мужиків на першому плані, зраділі побаченим пристосуванням для розчищення колії у вигляді звичайної і знайомої їм мітли, дві жінки і чоловік, які розглядають у німому захваті, навіть з деяким острахом, паровоз.

Особливо варто звернути увагу на жінку в червоній хустці та форменій тужурці. Швидше за все це вагітна дружина путеобходчика, яка виконує обов’язки запившего чоловіка. У ніг “доглядачки” закутана в чорний салопів дівчинка, швидше за все дочку. Майстру блискуче вдалося передати емоції героїв сцени.

Увага глядачів прикута до героїв, тому деталі і фон картини виконані досить формально, щоб не відволікати від головного. За кожним з героїв відчувається своя історія, своя біографія. Дивно, як це вдавалося художнику – наповнювати свої зовні нехитрі роботи глибинним змістом і особливою атмосферою, яка розкриває задум майстра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Сцена біля залізниці – Василь Перов.