Сцена в шинку – Адріан Браувер

Сцена в шинку   Адріан Браувер

Творчість фламандського живописця А. Браувера в XVII ст. не було оцінено по достоїнству. За своє недовге життя художник створив приголомшливу гостротою характеристик, сміливістю образів і темпераментом зображень картину життя простолюду. Твори виконані з блискучим живописною майстерністю, бездоганні з композиції.

За допомогою світла і тіні художник досягав глибини простору і єдності повітряного середовища. Персонажі другого плану як би губляться в глибині простору, вся увага художника зосереджена на першому плані, де і розгортаються головні події. Мешканці кабачків Браувера – волоцюги та бідняки, жадібно пожирають їжу, поглинають вино. Вони виписані художником з дивовижною пристрасністю і “пустощами”, їхні обличчя спотворені гримасами, вони агресивно сперечаються або кажуть, в будь-який момент готові перейти до п’яної бійки.

Складні ракурси, напружені жестикуляція і міміка створюють дивовижну по сміливості характеристику образів. Браувер працював в Харлеме в майстерні Ф. Халса, в Амстердамі. У 1631 він повернувся в рідний Антверпен. У цей період у роботах Браувера присутні вже не тільки приголомшливі гротескні образи, але і персонажі, виконані з добрим гумором і теплотою. Інші відомі роботи: “Сварка за грою в карти”. 1627. Стара пінакотека, Мюнхен; “Курці”. Ок. 1636-1638. Музей Метрополітен, Нью-Йорк.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Сцена в шинку – Адріан Браувер.