Сцена з трагедії Корнеля – Нікола Ланкре

Сцена з трагедії Корнеля   Нікола Ланкре

Картина французького живописця Нікола Ланкре “Сцена з трагедії Корнеля”. Розмір картини 41 х 56 см, полотно, олія. Власне, повна назва картини “Сцена з трагедії Томаса Корнеля “Граф Ессекс””. Корнель Томас, брат П’єра Корнеля, французький драматург.

Виховувався в єзуїтській школі; був адвокатом при руану парламенті, але кинув службу заради літератури і оселився в Парижі. Корнель написав 42 п’єси для театру, почавши з наслідувань Кальдерону в комедіях: “Engagements du hasard”, “Le Feint Astrologue”, “Don Bertrand de Cigaral” і продовжуючи писати в тому ж модному тоді дусі іспанських комедій інтриги. Такі “L’amour a la Mode”, “Illustres Ennemis” та ін. В 1656 році поставлена була його трагедія “Timocrate”, на частку якої випав найбільший сценічний успіх століття. Популярність трагедії пояснюється романтичністю її вкрай складною фабули. З подальших трагедій Корнеля величезним успіхом користувалися “Berenice”, “Darius et Stilicon”, “Camma et Pyrrhus”, “Antiochus”, “Mort d Achille”, “Theodat”, а трагедія “Ariane” – шедевр Корнеля по простоті і зворушливості. З написаних ним в той час комедій видаються “Don Cesar “d Avalos”, Де Inconnu” і “Festin de Pierre”.

Крім того, Корнель написав ліричні опери “Psyche”, “Bellerophon”, “Medee” і безліч інших п’єс самого різноманітного характеру. Драматичні твори Корнеля виявляють мистецтво у веденні фабули, вміння урізноманітнити її інцидентами, але манера писати у нього дуже безбарвна, риторичная, далека від сили його брата. Відносини братів були дуже дружні; вони були одружені на двох сестрах і жили завжди разом. Деякі критики стверджують, що слава великого П’єра Корнеля завадила літературного успіху його брата; але набагато більше підстав припускати, що пам’ять про Томаса Корнеле збереглася саме завдяки його спорідненості з П’єром Корнеля.

Драматичні твори Корнеля були кілька разів створюваний за життя автора і з’явилися в повному вигляді під назвою: “Poemes Dramatiques” . Корнелю належать переклади Овідія і “Histoire de la monarchie francaise sous le regne de Louis XIV”. Як член французької академії, Томас Корнель брав діяльну участь у роботах по словнику і, після видання останнього, надрукував у 1694 році двотомне додаток до нього. Видав також “Dictionnaire universel geographique et historique” . Томас Корнель помер майже в бідності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)