Сцени таїтянської життя – Поль Гоген

Сцени таїтянської життя   Поль Гоген

Другий таітянскій період Гогена став дуже плідним. У колекції автора з’явилося багато теплих, насичених життям і позитивом творів – таитянских пасторалей. “Сцена таїтянської життя” – робота, тему якої мистецтвознавці відносять до міфологічному жанру. Простому обивателю важко судити про казковості цього сюжету, через незнання міфів історичних фактів Океанії. Деколи цього і не потрібно зовсім. Адже мета живопису не завжди повинна мати конкретний підтекст. Достатньо написати гарне полотно, і воно стане затребуваним.

Проте тематика представленої картини відображає самобутність остров’ян, особливості їх поведінки, одягу, а також пейзажу нічний природи. На відміну від багатьох картин того періоду, ця виділяється якимось сумбуром відбувається, темної палітрою і тривогою. “Сцена” виконана в техніці сухого листа і нагадує фреску з сухим листом. Краї затерті до такої міри, що фактура полотна пробивається назовні, оголюючи малюнок переплетення ниток. Бузкове пляма на дальньому плані виглядає дивно, можна сказати, зайвим.

Напрошується думка про те, що Гоген просто зафарбував невдалий ділянку. В роботі з’явився персонаж – чоловік, вже цікаво. Торс його нахилений вперед, немов герой готується втекти. Сюжет турбує своїм настроєм, тут задіяні і сторонні спостерігачі, і вершник на здибленому коні, навіть пес на передньому плані з напругою очікує чогось страшного нічний глушині. Про те, що Гоген зобразив ніч, каже синява неба – глуха, насичена і густа. Безлунное небо нависає важкої площиною над безпорадними героями. До речі, розкид людей по полотну вносить дисбаланс у композицію.

Тут немає об’єднуючої їх деталі, автор щось випустив з уваги, розірвавши сюжет на окремі сцени. У цій картині є і ще один нюанс, характерний для гогеновской живопису – площинне відображення, здавалося б, об’ємних деталей, а також відсутність тіней, які повинні б відкидати персонажі. Таке упущення мальовничих прийомів наділяє картинку містечковим характером. Однак, це стиль письма Гогена, він вгадується і характеризує його самобутність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Сцени таїтянської життя – Поль Гоген.