Сцени з життя Мойсея (фреска) – Сандро Боттічеллі

Сцени з життя Мойсея (фреска)   Сандро Боттічеллі

Фреска Сандро Боттічеллі “Сцени з життя Мойсея”. Розмір фрески 348,5 x 558 див. Ця розпис художника оповідає про Мойсея, старозавітному вождя і законодавця єврейського народу. Вихований при дворі фараона, Мойсей у праведному гніві вбив єгиптянина, який знущався над працівником-ізраїльтянином. Потім втік від помсти фараона і прийшов в країну Мидиамскую.

Тут біля криниці він захистив дочок священика Їтра від пастухів і напоїв їхню отару. Мойсей одружився на одній з дівчат, Сепфоре. Коли Мойсей пас овець свого тестя, до нього кликнув Господь з палаючого куща і поклав на нього місію вивести свій народ з єгипетського полону, позбавивши його від гноблення.

В останньому епізоді фрески показано, як Мойсей виводить з Єгипту синів ізраїлевих. Боттічеллі з’єднує всі ці різночасові сцени в рамках загальної композиції, будуючи її за принципом циклічності. Хоча кожен з епізодів можна візуально виокремити з цілого, вони трактовані мовою, що включає в себе елементи архаїчної умовності. Відсутність враження цілісності від фресок, можливо, пояснюється тим, що під час роботи в Сикстинській капелі художника бентежив масштаб розпису і незвичність обстановки.

У передачі ряду мотивів, складових композиції, він виявляє свободу і чудову фантазію. Боттічеллі виразно змальовує ситуації, людські типи, елементи архітектури і природу. Але це ідеалізований світ старовини, в його зображенні майстер не дотримується археологічної правди. На одязі персонажів лежить друк вневременности, а окремі деталі нагадують сучасний Боттічеллі костюм. І так само особи – в більшості своїй вони прекрасні, це благородне людство, створене уявою Боттічеллі. Саме такі люди жили в давнину, вірить художник. У такому ж світлі він сприймає і обличчя своїх сучасників. Ідеальне обличчя надано всім людським типам і віком – старцям, молоді, жінкам.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сцени з життя Мойсея (фреска) – Сандро Боттічеллі.