Село на заході – Вінсент Ван Гог

Село на заході   Вінсент Ван Гог

Картину “Село на заході” можна назвати одним з самих ліричних творів Ван Гога голландського періоду. Так само звертаючись до селянської теми, у цій роботі він показує її з іншого боку. Відходять на другий план тяготи селянського життя, убогість і сірість сільського побуту, і перед глядачем відкривається повна тихої краси сцена, позбавлена, тим не менш, навіть тіні ідеалізації.

Ван Гог малює рівний ряд селянських хатин, оточений деревами. Вечірнє освітлення робить тіні глибокими, але пейзаж здається світлим і повітряним. Графічна точність хатин, окреслених темним контуром, контрастує з легкістю небосхилу, де тепле призахідне сонце просвічує крізь тонкі перисті хмари. Крони дерев, пронизані останніми променями, здаються повітряними і легкими.

Природа ніби заспокоюється, готуючись до сну, і луг з деревами і хатинами починає огортати бузкова вечірня імла. Попереду Ван Гог поміщає прогуливающуюся парочку. Їх фігури так само спокійні, як і все, що їх оточує.

Колорит картини будується, в основному, на поєднанні ультрамарину і жовтої охри, які дуже добре доповнюють один одного. Ван Гог не використовує колір в повну силу, але, разом з тим, в картині немає тієї глибокої землистою чорноти, яка характерна для голландських картин автора. Світлі димчасті тони роблять картину простою і легкою для сприйняття, передаючи спокійну вечірню атмосферу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Село на заході – Вінсент Ван Гог.