Селянин і селянка сажающие картопля – Вінсент Ван Гог

Селянин і селянка сажающие картопля   Вінсент Ван Гог

Картина “Селянин і селянка, сажающие картопля” була написана в 1885 році. Це одна з найбільш ранніх робіт Ван Гога.

Художник намагався освоїти класичні основи живопису, але, не маючи серйозного освіти, на ранніх етапах відчував труднощі. Він дуже болісно переживав своє невміння зображати людину. З одного боку, це невміння призводило до певної статичності і незручності його героїв. З іншого, позбавлені динаміки, фігури людей ставали ніби частиною неживої природи, почасти зливаючись з нею.

Це добре помітно на картині, що зображує двох працюючих в полі селян. Ван Гог уподібнює їх потужним скель, нерозривно пов’язаних із землею. Художник спеціально вибрав високу лінію горизонту. Вона ніби “тисне” на селян, пригинаючи їх до землі. Довгі темні тіні роблять фігури людей міцно стоять на землі, “прив’язують” їх до неї.

Картина написана в стилі реалізму. На створення полотна Ван Гога надихнули роботи Жана-Франсуа Мілле. Він дуже цінував творчість цього майстра і навчався малюванню, копіюючи його роботи.

Незважаючи на деяку незручність у виконанні фігур, неточність їх пропорцій, Ван Гог створив дуже цілісне полотно, гармонійне по композиції і кольоровим рішенням. Його глибоку повагу до простої селянської праці виразилося в монументальності фігур селян, міцно стоять на землі, яка їх годує.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Селянин і селянка сажающие картопля – Вінсент Ван Гог.