Селянин (Косар) – Казимир Малевич

Селянин (Косар)   Казимир Малевич

Велика, на весь полотно фігура уважно дивиться на глядача, немає ніякої можливості ухилитися від діалогу. Є відчуття руху зліва направо, людина немов зупинився на мить, щоб звернутися до нас. Причому, розмиваються межі між простором картини і нашим. Глядач стає сучасником і співучасником персонажа.

Фігура косца трохи нагадує іконописний підхід своєї фронтальностью, плоскостностью, . Хоча взято полотно вертикального формату, тут немає спрямованості вгору, навпаки, персонаж має міцну селянську фігуру, він більше пов’язаний з землею, ніж з небом. К. Малевич підсилює міць косаря, підкреслюючи окремі геометричні форми тональною розтяжкою.

Косити, значить діяти, змінювати що-небудь. Час революційних змін, переоцінки цінностей. Червоний колір, колір пристрасті, життя, на довгий час він займе головне місце в країні. Білий і чорний покривають постать косаря, як два протилежні начала: вічне та тлінне, добро і зло, хаос і гармонія, а відблиски золотого показують духовну природу людини.

Цікаво, що всередині світяться жовтий і червоний. Людина і весь простір навколо повні життя, це все творча стихія. Весь світ,- як поле діяльності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Селянин (Косар) – Казимир Малевич.