Селянин з вуздечкою – Іван Крамськой

Селянин з вуздечкою   Іван Крамськой

За роки творчого життя І. Крамськой створив чимало прекрасних портретів, моделями для яких були як відомі діячі культури, чиновники і правителі Росії, прекрасні незнайомки, так і прості росіяни селяни. Поряд з іншими художниками XIX століття, Крамськой розвивав жанр народного портрета, прагнучи в кожному полотні зберегти не просто фігуру, а неповторну особистість з її характером і долею. Підсумком багаторічної роботи над селянськими портретами стала картина “Селянин з вуздечкою”.

Моделлю до портрета став звичайний сільський житель Міна Моїсеєв. Спершись натрудженими руками на палицю, він дивиться на глядача лукавим поглядом з-під волохатих брів і хитро сміється в свою сиву бороду.

Міна Моїсеєв уже старий, його обличчя було вкрите глибокими зморшками і на перший погляд здається, що це – слабкий дряхлеющий старий. Але варто лише придивитися уважніше, і погляду відкриються його широкі могутні плечі, приховані вицвілій домотканої сорочкою і старої накидкою-малахаем. Сильні жилаві руки селянина, як і раніше, не бояться ніякої роботи. Незважаючи на вік, старий міцний і осанист, щоденна виснажлива праця, нелегке життя, голод не зломили його. Напіввідкритий Рот його, немов художник зобразив селянина розповідає веселу прибаутку, казку або притчу – а знає він їх, по всій видимості, чимало. У світлих і чистих, як у дитини, очах світиться доброта, мудрість і спокій.

Картина – уособлення любові і поваги до російської народу. На долю простих людей випало чимало страждань, але вони зуміли зберегти свою гордість і силу, пройшовши через уготовані долею випробування.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Селянин з вуздечкою – Іван Крамськой.