Селянка з відрами – Казимир Малевич

Селянка з відрами   Казимир Малевич

Картина селянського циклу, безумовно заслуговує уваги, – це робота “Селянка з відрами”. Тут фігура селянки, зайнятий щоденною працею, представлена на все поле картини. Вона примитивистски спрощена, навмисно укрупнена і деформована для більшої виразності і значущості.

Малевич прагнув дуже чітко передати кольору і триматися строго витриманою площинності. Сільські жителі, їх працю і побут звеличені і героизировани. Селяни Малевича, немов складені з вигнутих листів жорсткого, з металевим відливом матеріалу, при всій своїй схематичності спочатку володіли впізнаваними формами реальних чоловічих і жіночих фігур, і “Селянка з відрами” – не виключення.

Її потужна фігура розміщена в профіль і вражає своєю монументальністю. Порівняно з “Селянином” у цій картині постать жінки повністю складена з циліндрів і конусів, але все ж вона нагадує людську фігуру.

Ця картина стала однією з тих, що поклали початок формуванню нового художнього ладу картини: вона була покликана впливати на глядача вже не фабулою, темою, а насамперед виразною грою живописних елементів. У картин Малевича своя логіка і своя виразність, вони побудовані на поєднаннях відтінків і контрастах і відрізняються складною композицією.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)