Селянська трапеза – Луї Ленен

Селянська трапеза   Луї Ленен

Творчість братів Ленен займає особливе місце у французькій живопису XVII ст. Головною темою художників був селянський побут. Образам селян живописці надавали гідність і благородство, свідомість власної соціальної значущості.

Своїм підходом до селянської теми, а також композиційно-колористичному плані братів Ленен більш ніж на сто років випередили європейську живопис. Вони народилися в родині винороба з Лана, вчилися живопису у місцевих монастирських живописців. Досить рано художники залишили рідне місто і в 1630-е влаштувалися в передмісті Парижа Сен-Жермен-де-Пре. Майстри писали портрети, твори на міфологічні теми, картини для храмів.

Незважаючи на походження художників, у 1648 їхнє мистецтво було визнано, і вони були прийняті в тільки що створену Королівської Академії живопису і скульптури. У тому ж році старші брати Антуан Луї раптово померли, і поступово творчість Ленен стало співвідноситися лише з ім’ям молодшого брата Матьє, а до кінця XVIII ст. виявилося забуто. Лише через час згадали про художників, їх творчість посіла гідне місце в історії мистецтва. До числа прославили художників творів належить картина Луї Ленена “Селянська трапеза”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)