Селянський хлопчик (Ванька Жуков) – Микола Чехов

Селянський хлопчик (Ванька Жуков)   Микола Чехов

Всім, хто читав і любить Чехова, картина його брата, Миколи Павловича, здасться особливо цікавою. Адже досі, знайомий герой, який ділився своїми думками не тільки з дідусем, коли писав того листа, але і з усіма читачами, був образом, яке малювала лише уява. Тепер же Ванька Жуков ожив, придбав реальні риси. Його обличчя відмінно характеризує образ, стає більш зрозуміло, про що він писав у листі, це вже не виглядає, як прості скарги на своє життя. Я побачила через портрет реальні почуття і життя хлопчика. І таке моделювання персонажа мене надихнуло.

Гармонійно вплітаючись в літературного героя, картинний Ваня постає перед глядачем зовсім ще маленькою, як для тієї справи, за якою він був відправлений у місто. Десятирічний хлопчик, навчаючись на шевця, пізнавав світ з вивороту. Він бачив всі тяготи, всі негаразди, побої і загрози. Можливо, його вчитель теж, коли був маленьким, жив в таких же умовах, що і наш малюк, і численні прочуханки вибили з нього всю доброту та милосердя. А тепер він і сам нікого не жаліє, і не бачить приводу для скарг. Він не розуміє, що не кожен здатен витримати таке ж ставлення. Ось і маленький Іван не витримав, а взмолил діда забрати його звідси.

Образ дитини художник уважно змальовує китицями. Він не забуває про великому картузі, немов натякаючи, що не по ньому ще ця шапка, яку йому насильно насунув. Одяг Ваньки хоч і велика, висить на ньому, але потрібно зазначити, що Н. П. Чехів показує, що вона чиста. Видно, що дитина з раннього дитинства звик до праці, і, не дивлячись на свою зайнятість, намагається привести себе в порядок. Найважливіше, на чому акцентує увагу автор полотна – це погляд дитини, і особа, що виражає приреченість і тугу. Він сумує за діду, по селі, за колишнього життя. В його опущених очах немає сліз, він вже відвик плакати. Рано подорослішав, і встигнувши стати справжнім мужиком, Ванька навчився дивитися на світ з тужливою приреченістю.

Художник використовував прості речі, щоб описати своє ставлення до образу дитини. Теплі тони в одязі і в фоні, ніжний рум’янець, дитячі риси обличчя: кирпатий ніс, пухкі губки, неслухняні вихри. Глядачеві передається це ставлення. Так і я легко перейнялася симпатією, кожною деталлю яка вважає тепло, випромінюване цією особистістю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Селянський хлопчик (Ванька Жуков) – Микола Чехов.