Сен-Жермен Л’оксерруа – Клод Моне

Сен Жермен Локсерруа   Клод Моне

Пейзажна робота Клода Моне “Сен-Жермен Л’оксерруа” написана в 1866 році. Це одна з ранніх робіт художника, можливо, тому в ній ще метод імпресіонізму заявлено не в повній мірі. Картина написана в період творчого становлення митця, в період вироблення авторського художнього методу.

Більшою мірою картина створена з використанням класичних методів реалістичного живопису. Певні штрихи імпресіоністичної спрямованості тут присутні, але не мають вираженого, тотального характеру. Роботу відрізняє строгість, графічність малюнка, використання пастельних відтінків, загальна стриманість колориту. Між тим картину відрізняють яскраві контрастні світлотіньові рішення, чіткість ліній в побудові центрального архітектурного образу.

“Сен-Жермен Л’оксерруа” світлий, ясний міський пейзаж. Чисте, практично висветленное небо служить необхідним фоном, що підкреслює велич і неприступність церкви Сен-Жермен л’оксерруа. Клод Моне старанно виписав і деталізував зображення церкви, включаючи всі архітектурні та стилістичні подробиці.

Надмірну чіткість і строгість побудови художник розбавляє зображенням жвавій вулиці на передньому плані полотна. Вулиця засаджена зеленеющими деревами з іскриться на сонці листям. Французька вулиця наповнена поспішають по своїх справах городянами. Їх чорні динамічні силуети утворюють собою душу міста, наповнюючи його життям, активністю і, часом, зайвої суєтністю.

Можна відзначити певного плану контрастне рішення або протиставлення, яке полягає в тому, що безтурботне прозоре небо художньо протистоїть сповненого життя, суєти повсякденних справ місту. Люди, екіпажі – все, здається, з’єдналося і злилося в єдиний потік енергії. Внизу життя вирує турботами, клопотами нового дня такого тихого і безтурботного на перший погляд, якщо звернути свою увагу вгору і підняти очі до мирного спокійного неба.

Картина великого художника-імпресіоніста Клода Моне зберігається в Державному музеї в Берліні і несе в собі романтичний мотив міського життя, романтику міста в з’єднанні з вічними мотивами буття, елементами яких є образи неба, будівлі церкви, архітектурних вертикалей, які прагнуть увись ліній. Небо відбивається відблисками, світлими ділянками на дахах і стінах будинків і міських будівель, заломлюється і звучить теплими крупицями сонця на кронах дерев.

“Сен-Жермен Л’оксерруа” – полотно, наповнене світлом і повітрям, де кожен образ звучить спільно із загальним тоном буття, спільно з загальної мелодією життя і затвердженням неоціненність і неповторності кожного моменту сьогодення.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Сен-Жермен Л’оксерруа – Клод Моне.