Серед долини ровния – Іван Шишкін

Серед долини ровния   Іван Шишкін

Назва картини взято з вірша А. Ф. Мерзлякова “Самотність”. Картина “Серед долини ровния…”, створена за мотивами однойменного вірша Олексія Мерзлякова. В ній видалення в бік романтизму здається незвичним, але урочистим і монументальним. Пейзаж явно складений, а не відтворений, як зазвичай у художника.

Самотньо росте дуб – це, швидше, символ. Рівнина як би інтернаціональна. У ній проглядаються і російські простору і, ймовірно, європейські. Досить зіставити потужне самотнє дерево з дубами, написаними художником за кордоном, з російськими дубами, щоб зрозуміти, що за зразок взято давні швейцарські враження.

Погляд на велику панораму в картині відкривається з невеликій височині. Візуальне одноманітність рівнинній площині розбивається композиційними прийомами. Ближній план з соковито написаними польовими травами і квітами надає образу фізичну переконливість і матеріальну відчутність дихання реальної природи.

Середній план, де височить могутній дуб – цар природи, частково освітлений сонцем. Перемежовуються освітлені і затінені смуги рівнини створюють динамічне враження гри світла, що розбиває одноманітність площині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)