Сережки – Адольф Бугеро

Сережки   Адольф Бугеро

Картина “Сережки” написана відомим академістів – живописцем Адольфом Вільямом Бугеро в манері, властивій академічної школи живопису. В його полотні є відгомони багатьох напрямків, того ж Романтизму, наприклад. “Сережки” – робота Бугеро, – тепла, світла, відкрита і спрямована на позитивну оцінку подачі, як самого сюжету, так і палітри. Тут багато єства. Це стосується компонування предметів, викладу природи, натуралізму жіночого образу і обіграною сцени кокетства. Як прийнято, Бугеро, писав картини в натуральну величину.

Розміри героїні заворожують і створюють ефект справжнього присутності дівчини в навколишній дійсності. Ці руки, незвичайний одяг античних часів, біла шкіра, – видають римлянку, дуже юну, прохолодну, як ранок раннього літа. А судячи з вишням, службовцям “головними персонажами” роботи, Адольф Бугеро зобразив саме літо. Це період тепла і стиглих соковитих вишень. Для виділення ягід із загальної картинки, автор не поскупився на яскраві фарби. Їх лілово-коричнева пляма вигідно грає на блідій шкірі героїні. Інший фон кілька монотонен. Зелене листя відтіняє білі одягу кокетки.

Дівчина дуже юна. Скільки їй шістнадцять, вісімнадцять? Її свіжість і пружність тіла, немов самі ягоди, підкріплені уособленням молодості – соковитими вишневими намистинами. “…А юність була недільна молитва” – слова Ахматової просяться в картину, вриваються, женуть погані думки і суху траву біля ніг дівчини. Ще трохи, пару років пройде і Бугеро напише вже інший сюжет, а поки, його дівчинка в сережках може дозволити собі розгулятися дитячої фантазії в образі фруктових прикрас.

“Сережки” комусь здасться роботою позбавленою сенсу, навіщо споглядати миті життя юної красуні? Однак, теплі фарби, неперевершена техніка справжньої передачі навколишньої реальності і фактури, безтурботність теми не повинні хвилювати сенс і тягнути жили у глядача. Бугеро розраховував лише на власний смак, без вигоди і вимислу, – що бачив, то писав, відображаючи справжню красу швидкоплинних сцен людського життя і природи в юності і стиглих вишнях.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)