Серпневий вечір. Останній промінь. Лигачево – Костянтин Юон

Серпневий вечір. Останній промінь. Лигачево   Костянтин Юон

Відомий радянський художник, живописець, а також майстер пейзажу – Костянтин Федорович Юон. Його улюбленою порою року було літо, а саме його останній місяць. У 20-ті роки Костянтин Юон купує будинок у селі Лигачево. Саме тоді розпочалася його тема серпневих вечорів. У 1984 році автор пише картину під назвою “Серпневий вечір. Останній промінь. Лигачево”.

На картині автор зобразив терасу рідного дому в предвечерней суєті. Промені сонця, яке ось-ось сховається за обрій, висвітлюють дерев’яну підлогу та меблі, красиві квіти на столі і просто наповнюють кімнату світлом і радістю. У центрі картини стоїть великий стіл, на якому покрита біла скатертина. На столі ми бачимо підготовку до чаювання: самовар, наповнений, чаєм і біля нього чашки. Також нашу увагу привертає до собі шикарний букет квітів. У ньому знаходяться квіти різних форм і відтінків.

Дивлячись на таку красу, навіть, здається, що відчуваєш солодкий запах, що розповсюджується по всій терасі. Біля всіх вікон і близько столу стоять стільці, це свідчить про те, що автор любив приймати багато гостей такими теплими літніми вечорами. За вікнами видніється сад. Дерева автор зобразив темно-зеленими, напевно, в доказ того, що літо ще не готове відступати.

Колірну гаму художник використовував теплих тонів, в основному коричневого та зеленого кольорів, тільки граючи з відтінками. Деталі минає сонця дуже точно передано на картині. Видно всі тіні і освітлені місця. Вся кімната просто сяє радістю, теплом і світлом.

Вся атмосфера зображеного на полотні Лигачевского будинку в останніх серпневих променях так і говорить про теплоту і затишок цього старого дерев’яного будинку. І хоча самому автору на той час було вже за 70 років, дружня атмосфера і якась юність збереглися на полотні. Воно дуже поетичне і життєрадісне. Своєю люттю і простотою зігріває душу і змушує посміхнутися.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Серпневий вечір. Останній промінь. Лигачево – Костянтин Юон.