Сестри – Берта Морізо

Сестри   Берта Морізо

Надзвичайно яскрава художниця Берта Морізо, завдяки своєму неоспоримому даруванню змогла завоювати повагу і визнання в суто чоловічому середовищі імпресіоністів. Її картини несуть відбиток неповторного індивідуального стилю – Морізо не цікавили галасливі вулиці, стрімка натовп або оголені натури – чисто по-жіночому вона прагнула до відтворення затишної обстановки, сімейної пасторалі, родинної ідилії та інших спокійних сюжетів.

Картина “Сестри” чудово відображає переваги в сюжетному плані, так і особливі прийоми, так сказати, у виконавській області: постільні та чисті тони, особлива любов до білого, яким вона “володіла” філігранно, широкі вільні мазки, “дихаюче” простір і фактура.

Робота зафіксувала двох сестер, що сидять на майстерно виписаний дивані. Дівчата – яскраві представники буржуазії, одягнені по моді тих років: просторі сукні, забрані у високі зачіски волосся, декоративні стрічки на шиях, віяло в одній руці і важкий перстень на пальці в інший. Напевно пані ведуть світські бесіди, проте, художниця показала нам їх в хвилину паузи – дівчата глибоко задумалися кожна про своє, на що вказує нам дещо відсторонений погляд обох героїнь.

В картині відчувається, такий дивовижний для інших імпресіоністів, яскраво виражений ліризм і навіть сентименталізм, чутливість та дихання молодості. Але на те вона і жінка, прекрасний майстер зі своїм стилем і баченням, та й до того ж найбільш дорогий художник сьогодні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)