Сферична композиція червоного кольору – Іван Клюнков

Сферична композиція червоного кольору   Іван Клюнков

Визнаний шедевр невизнаного художника-авангардиста, ця картина наочно представляє основний принцип безпредметного мистецтва – знищення дилеми “фон-фігура” і розчинення лінійного контуру.

Картина заповнена до країв силуетом червоного кулі, сяйво якого поширюється на всю її площину і доходить до чорних кордонів зяючої чорноти. Геометрія розчиняється в містичному світлі, який здобуває повну перемогу над формою.

У ці роки художник цікавиться зяючим центром картини, місцем її споглядального потенціалу, який в область незрозумілого. Він вступав в активні полеміки з представниками “виробничого мистецтва” і доводив, що картини – це все-таки більше художні експерименти, а не технічні проекти.

Попередня творчість Клюна відбувалося в рамках супрематизму, але в 1919 році він вирішив порвати з цим стилем і звернутися до “живого” мистецтва кольору. Проте створення декількох колірних конструкцій з геометричних форм не спричинило нічого, крім звинувачень в формалізм. Надалі захоплювався досягненнями французьких живописців і писав в основному натюрморти в дусі пуризму.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сферична композиція червоного кольору – Іван Клюнков.