Шатровий гора – Микола Реріх

Шатровий гора   Микола Реріх

У 1933 році Микола Костянтинович Реріх пише незвичайну і неймовірно красиву живописну серію “Святі гори”. Однією з робіт даної серії є картина “Шатровий гора”. Як і багато творів Реріха останніх двох десятиліть його творчої діяльності написана “Шатровий гора” темперою. У творчості Реріха все незвичайно і особливо: і задуми, і живописні техніки, і художні образи-символи.

“Шатровий гора” – картина гарних кольорових сполучень і колористичних рішень. Перед нами ніби втілена таємниця прекрасного, краса загадкових гір і небесних просторів. Тіньові щільні темні сторони гір утворюють композиційний ряд контрастів. Чорна, всепоглинаюча, гнітюча тінь на передньому плані полотна перегукується з темною вершиною Шатрової гори. Все це підтримує художній ритм, вибудовує гармонію кольору, світлотіньових співвідношень. Межі гір яскраво окреслені.

Силуети гір, ніби овіяні м’яким крихким світяться туманом, що нагадує блідо-блакитні ніжні хмари. Блідо-блакитні просвіти підсилюють мотив контрасту, додаючи ефект вислизає примарною матерії.

Нас притягує подібне поєднання легких повітряних невловимих, майже ефемерних структур і строгих крутих гірських вершин. Образи гір нагадують непроникні величні святі вершини, які можна зустріти тільки в особливий час, коли сонячне світло розпадається на безліч рідкісних тонких відтінків. Кожна гірська вершина являє собою зібраний з розрізнених частинок прекрасний мальовничий мотив.

Полотно Реріха “Шатровий гора” рясніє яскравими відкритими кольорами, різноманітними барвистими переходами, що нагадують якийсь складний футуристичний пейзаж. Для картини характерний неперегруженний образний ряд, але поєднання спокійних простих форм при особливому светотеневом стані, коли одне лише освітлення видозмінює і переструктурирует навколишні образи. Глибокі складні димчасті переходи надають відчуття таємниці, полуреальности, сну. Коли весь навколишній світ нагадує скоріше ілюзію, настільки уявними і полуреальними здаються всі образи.

Небо виписано більш теплими пастельними фарбами, що підкреслює малюнок самого повітря і сонця. У просторі неба живуть відмінні від світу гір і скель фарби. Таким чином, в картині відбувається складне переплетіння настроїв, колірних просторів і мотивів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)