Шепіт II – Поль Гоген

Шепіт II   Поль Гоген

…Мить – це пісня шепоту, Зачарованої истомою. Мить – це ти… І. Лузан, “Мить” Живописне полотно у виконанні великого Гогена присвячено тихій і спокійній життя остров’ян Французької Полінезії. Воно написано в 1892 році і увійшла в число вісімдесяти полотен самого плідного періоду творчості художника. Тематика картин того часу була копією життя таітян. Вона докладно відображала пристрій, устрій, побут сіл полінезійців, оповідаючи про тих, про кого багато з нас знають лише з документальних фільмів.

Містечко, якщо говорити конкретно про точці перебування художника, називається Папеэт – столиця Французької Полінезії. Тут Гоген провів відрізок останніх років життя і написання серії картин, іменованих, як роботи таїті періоду. “Шепіт” відносять до розряду жанрових полотен, несучих побутової підтекст. Час, який висвітлено на полотні, швидше за все, обідній, коли остров’яни надаються тихій сієсту і відпочивають. Червоний пісок став для групи жителів своєрідним куточком теплою обителі.

Тут розкидані шматки каменів і жовтої сухої трави. Автор наділив сюжет потрібне теплом сонця і тінню масивних дерев. Одним словом, це затишний сільський куточок з простим пейзажем і хатками з сухого ротанга. На відміну від російських поселень, Папеэт дуже чистий і доглянутий куточок.

Архітектура та планування села живе в унісон з природою, підкреслює і зливається з її красою. У своїй роботі Гоген приділив чимало уваги теплим фарбам і рівному листа деталей. Відсутність хаосу мазків і динаміки, властивої імпресіонізму, відобразив картину в спокійному ритмі, тим самим штучно підкресливши тишу і спокій пейзажу села. Композиція “Шепоту” побудована на основі багатошарових планів. При цьому один знаходить на інший. Дивіться самі, дівчина на передньому плані, як основний персонаж, розташована в стороні щодо центру. Її “межі” порушує другий план з купкою селян під деревом.

Третій план – сільський пейзаж з будиночком, – виглядає з-за крони дерева середнього плану. Немов листкова булка, картина пов’язана в єдиний смачне ціле, при цьому маючи чітку структуру. Прекрасно підібрані фарби на полотні. І справді, вони ніби шепочуть про прянощах, спокійному настрої сухого повітря з присмаком солі Тихого Океану. Це складна спекотна палітра амаранту і кольору шкіри буйвола, помаранчевих вигорілих плям і трави відтінку зеленого чаю. Лише блакитний край неба оживляє набір “приправ” від Поля Гогена.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)