Шевченко з кобзою над Дніпром – Костянтин Трутовский

Шевченко з кобзою над Дніпром   Костянтин Трутовский

Трутовский Костянтин Олександрович талановитий російський поет, всією душею любив Україну. Його дитинство пройшло на Харківщині, там він здобув початкову освіту. Дуже велике враження і натхнення на нього справили творчість Тараса Шевченка і Миколи Гоголя. Також він створював картини з життя простих селян, а потім вирішив створити полотно “Шевченко з кобзою над Дніпром”. В образ Шевченка він вклав всю душу багатостраждального народу.

Ми бачимо гарний широко розкинувся Дніпро. Навколо нього вирує природа своїми зеленими густими деревами, красивими рослинами і травами. В глибині цієї краси видніється церква. Можливо, серед дерев поховалися низенькі будиночки маленького села. Але ключовим моментом картини є передній план.

На пагорбі, в буйство квітів і трав сидить кобзар України. Він розташувався на сухій колоді давно зламаного дерева. Однією рукою він притримує кобзу, на яку трохи сперся. Одягнена на ньому біла сорочка, коричневі широкі штани і чорні чоботи. На одну руку накинутий кожух, який висить за спиною. На голові висока козацька капелюх. Обличчя зосереджене і трохи втомлене. Заважають розгледіти краще його риси довгі вуса. Небо за спиною Шевченка чисте, світле і спокійне.

Автор поєднав дві гордості України в одному полотні. Це краса широких просторів полів і лісів і талановитий воспеватель народу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4.60 out of 5)


Шевченко з кобзою над Дніпром – Костянтин Трутовский.