Що нового? (Дві таитянки) – Поль Гоген

Що нового? (Дві таитянки)   Поль Гоген

Прибувши на Таїті, Гоген відкриває для себе абсолютно нову естетику, яка зазвучала в унісон з його уявленнями про колір, сюжет і техніки. Відчувши свободу, як людина, він став творити як вільний художник. Одним з найбільш знакових полотен першого таїті періоду творчості є картина “Дві таитянки” або “Парау апі?”, що в перекладі з місцевої мови як “Що нового?”.

Ця перша робота Гогена, де таитянские жінки зображено крупним планом. До цього талановита рука майстра вже створила “Плітки”, “Мрії”, “Вогняна пляская”, але всі ці картини як би готували глядача до появи “Парау апі?”.

На картині ми бачимо двох жінка, одягнених у яскраві просторі сукні. Їх пози розслаблені і невимушено. Подібна простота і природність завжди приваблювала живописця. Одна з жінок представлена глядачеві зі спини, лише недбалий поворот її голови дозволяє хоч трохи роздивитися її обличчя.

Дивним чином виписані волосся героїнь – іскристі, сяючі на сонці вони обрамляють незвичайні екзотичні обличчя дівчат. Вороний колір волосся відтіняється вплетеними яскравими бантами – червоним у однієї і жовтим у другій.

На Таїті живописець розвинув одну з основних рис своєї неповторної стилістики – присутність в роботах яскравих колористичних елементів, виражених барвистих візерунках, кольорах та інших подібних елементах. У цій роботі дана тенденція втілена на сукню однієї з героїнь – білосніжні квіти на яскравій червоній спідниці незмінно відволікають увагу на себе.

Прагнучи зосередити увагу на екзотичних героїнь, автор не тільки зробив перший план крупніше, але і обезличил фон. Фон картини представлений рівним жовтим кольором з темними смужками у верхній частині роботи.

Дві дівчини захоплені неспішною бесідою – зручно вмостившись, вони не дивляться на глядача, їх погляд повний задумі, спрямований вбік або ндц. “Що нового?” – витає питання в повітрі, як основний сенс змісту, як сюжетотворний лейтмотив картини.

Сьогодні картина з запитуючим сюжетом експонується в Німеччині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Що нового? (Дві таитянки) – Поль Гоген.