Шипка-Шейново. Скобелєв під Шипкою – Василь Верещагін

Шипка Шейново. Скобелєв під Шипкою   Василь Верещагін

Ця картина була написана в 1878 році, віднести її можна до Балканського циклу написаних картин. У ній художник нам показує цінність перемоги російської армії над ворогом у російсько-турецькій війні у горах Болгарії.

На картині намальований парад у поселень Шейново і Шипка 1877 року, цей парад був організований на честь перемоги росіян над турками. Верещагін був очевидцем цієї події. На полотні зображена довга колона російських солдатів, уздовж яких, мчать вершники. Веде свиту на білого кольору коні Генерал Скобелєв. Його рука піднята вгору, цим жестом він ніби вітає воїнів з перемогою. У відповідь на жест, армія кричить протяжне “ура”, і кидає вгору свої солдатські кашкети.

Передній план картини показаний нам засніженим полем, на якому лежать загиблі тіла солдатів. На мій погляд, художник спеціально показує нам вбитих, що б ми могли відчути весь трагізм атмосфери. Саме через цей контраст щастя від перемоги, і трупів убитих солдатів, ми повинні осмислити цінність людського життя. А може бути, Верещагін хотів показати нам патріотизм убитих солдатів, що вони билися за батьківщину і стояли проти ворога на смерть. Картина дуже реалістично передає всі подія. Дуже життєво зображення війни.

Хочеться зазначити, що Верещагін не уславлює воїнів, що залишилися в живих, а показує загалом простих солдатів, їх самовідданість і героїзм, ніби нагадує нам, що завдяки їм у нас є всі наші простори і дали. Мені дуже сподобалася картина цього художника. Вона змусила стати гордими за нашу армію, за простих людей, і з співчуттям і співпереживанням поставитися до тих, хто на цій війні загинув. Жодна війна, не варто таких жертв і смертей. Кожна втрата для російської армії велика трагедія, бо кожен воїн, кожен солдат цінний, і дорівнює перед іншими.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Шипка-Шейново. Скобелєв під Шипкою – Василь Верещагін.