Шлях на Голгофу – Пітер Брейгель

Шлях на Голгофу   Пітер Брейгель

Картина входить до числа шістнадцяти полотен Брейгеля Старшого, включених в інвентарний список багатого антверпенського колекціонера Нікласа Йонгелинка, складений в 1566. Йонгелінк, неодноразово звертався до Брейгелю, можливо, виступив у ролі замовника та цієї роботи.

Твори Брейгеля з колекції Йонгелинка перейшли у володіння міської влади Антверпена в рік складання списку. В 1604 році робота згадується у складі празької колекції імператора Священної Римської імперії Рудольфа II, звідки вона була перевезена в Відень. З 1809 по 1815 рік робота у складі інших військових трофеїв, реквизированних Наполеоном Бонапартом, перебувала в Парижі.

Композиція твору досить традиційна, що в цілому нетипово для художника: Брейгель відтворює добре відому композиційну схему художнього зображення шляху Христа на Лобне місце, вже використану такими майстрами, як Брунсвік Монограммист і сучасник Брейгеля Пітер Артсен.

Фігура Христа немов втрачається у величезному скупченні людських фігур: цей маньеристский прийом відтворюється і в “Звернення Савла”, і в “Проповіді святого Івана Хрестителя”. У картині допущено свідомий відступ від тексту Біблії: хрест змусили нести якогось Симона Кірінеянина, випадково зустрівся по дорозі, але у Брейгеля солдати пікою відштовхують Симона.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Шлях на Голгофу – Пітер Брейгель.