Шлюб в Кані Галілейській – Ієронім Босх

Шлюб в Кані Галілейській   Ієронім Босх

У картині “Шлюб в Кані” Босх відходить від традиції, зображена тут сцена пройнята тривожним, диявольським напругою. Здається, що загадковий маленький персонаж у вінку, що стоїть спиною до глядача, приступає до якоїсь дивної церемонії, а маг з чарівною паличкою на задньому плані допомагає йому страви вивергав полум’я, що вражає слугу хтось підглядає із саду, сова виглядає з-за колони, а стояв на ній мармуровий чортик оживає і ховається в нішу рятуючись від стріл свого побратима.

Христос сидить один, на почесному місці під балдахіном з гобеленом, при повній байдужості присутніх. Картина Ієроніма Босха “Шлюб в Кані” вважається раннім твором, створеним між 1475 і 1480 роками. Збереження погана. У традиційний сюжет першого чуда, створеного Христа – перетворення води в вино – Босх вводить нові елементи містерії.

Дяк, який стоїть, звівши руки, перед нареченим і нареченою, музикант на імпровізованій галереї, церемоніймейстер, що показує на виставлену парадний посуд тонкої роботи, слуга, який падає в обморок, – всі ці фігури повною мірою несподіваними і незвичними для зображуваного сюжету і є тими подробицями, які переконують нас в достовірності того, що відбувається.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Шлюб в Кані Галілейській – Ієронім Босх.