Шлюпка, пливе по Сені – Клод Моне

Шлюпка, пливе по Сені   Клод Моне

“Художник – аматор природи: тому він її раб і її повелитель” Р. Тагор Робота “Шлюпка, пливе по Сені” написана в кінці xix ст. великим імпресіоністом Клодом Моне.

Можна багато міркувати про любов автора до місць, де він жив, про пейзаж, який оточував його поблизу Парижа, але та справжність і природне єство, передані автором, властиві були одиницям того періоду, коли імпресіонізм тільки пробирався культуру. Соковита картинка природи з французьким акцентом нагадує куточок дитинства. Дзеркальна гладь річки тікає кудись рябої ленною.

Трохи дивними здаються мазки блакитної фарби у лівого краю води. На тлі решти поверхні напрямок штрихів задає воді іншу траєкторію, чи не так? Річка немов водоспад спрямовується вниз. Але таланту Моне можна пробачити цю помилку. Плями лисячого кольору і перемежовуються уривки вохристих мазків говорять про осінь. Її поява відображено тут дуже щільним листом і насиченою палітрою. Багатобарвність ще соковитої трави написано убористими дрібними мазками кольору спаржі і яблука, подекуди – сієни паленої і камель.

Взагалі, осінній пейзаж дає простір майстру в підборі палітри завдяки різноманіттю природних відтінків і акцентів. Моне взяв за основу цю колотнечу фарб. Його самотня шлюпка практично не помітна, але її поява розмежовує площині води і лісу. З допомогою плям холодної блакиті, так улюбленої художником, полотно пожвавилося і отримало перспективу. Теплий передній план став природно ближче до глядача, а холодна імла пагорба відтіняла другий план, відводячи його в далечінь горизонту.

Імпресія панелі оживила класичне письмо, яке жило настільки довгий час в світі мистецтва. Розмашистий почерк автора перемежовується з пуантилізм деяких місцях роботи, наприклад в тому місці, де соковитий оранжевий кущ стосується правового краю полотна. Уявлення про роботу в цілому змазане – яскрава осіння картинка, але абсолютно нежива. З якоїсь причини Клод Моне не став акцентувати увагу на грі світла і відблисках, глибині тіней і контрасті півтонів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)